כמה טיפים לניקוי הקרמיקה המלוכלכת

רצפה
תוכן עניינים

הרצפה הינו החלק הגדול ביותר של הניקיון בכל בית, לא בהכרח הכי קשה או קל, אך המרחב של הרצפה הינו החלק הגדול ביותר בביתנו והדבר הינו מעמסה לא פשוטה לקראת החגים או הסופי שבוע, ולכן אנו רוצים להביא לכם כמה טיפים ועצות בכל הנוגע לגבי ניקוי רצפות קרמיקה בכדי להפוך את הסרת הלכלוך לפעולה הרבה יותר ופשוטה בשבילכם.

קרמיקה?


קרמיקה הינו חומר מעולה וקשיח אשר יכול לספוג גם את המהלומות הקשות ביותר, אך גם לקרמיקה יש גבול משלה וכאן אנו גם נגיד מה הקרמיקה פחות אוהבת. תחילה תבררו אם רצפתכם הינה באמת מאבן קרמיקה, מרבית הדברים אשר יכתבו כאן נועדו בעיקר להתאים לקרמיקה לא מזוגגת וללא שכבת לק אך לא יתאימו בהחלט לכל סוגי האבן, תבררו זאת תחילה מכיוון שניתן לגרום לנזק בלתי הפיך לאריחים והדבר יביא להוצאות מיותרות בעתיד.

שומניות

אריחי קרמיקה לא מזוגגת מאוד לא אוהבים ווקס וכל דבר שומני, הרצפה הופכת להיות לחלקה ואף אוגרת לכלוך בקלות רבה שהופך ללכלוך שחור שקשה מאוד לנקותו תוך זמן קצר. הפתרון הוא די פשוט, דלי עם סבון וסודה יכול לפתור את בעיית השומניות תוך כמה ניגובים איכותיים. יש לבדוק גם אפשרות של ליטוש ופוליש על ידי חברת ניקיון מומלצת שזהו תחום התמחותה.

תגידו לא לחומצות


קרמיקה חשופה לא תשמח להישטף בחומצה – אקונומיקה הינו חומר מבוסס כלור וכלור זהו חומר חומצתי, לכן תנסו להימנע משטיפה באמצעות אקונומיקה. שטיפה עם אקונומיקה עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים כגון כתמים לבנים ולחלחל דרך האבן. במידה והשטיפה מחייבת חומרים מעט יותר אגרסיביים מומלץ לבדוק חומרים ניקוי בעלי מינון חומצה נמוך יותר ולהשתמש במעט מאוד. מעבר לכך – לימון או מעט חומץ יכולים לעשות את העבודה.

תגידו כן לחומץ


כפי שהזכרנו קודם לכן, אך נציין זאת באופן יותר נקוב, שטיפה באמצעות מים, סבון ומעט חומץ יכולים להשאיר קרמיקה נקייה למשך תקופת זמן ארוכה מהרגיל. מומלץ גם להעביר פיניש עם מעט סבון רצפה ריחני לאחר מכן.

הסוד הוא הסודה


אתם תתפלאו לגלות כי אבקת סודה יכולה לעשות נסים ונפלאות בכל הנוגע לניקוי אריחי קרמיקה שונים, חוץ מהשומניות שהסודה פותרת אותכם ממנה בקלות, כתמי חלודה רבים יכולים להתנקות באמצעות סודה, לעתים לכלוכים וכתמי אוכל רבים יכולים להיפתר על ידי סודה, מומלץ לקחת אותה בחשבון בעת ניקויי האריחים.

עוד טיפ קטן לסוף


יש לכם כתם מציק כמו כתם של יין? שימו עליו מטלית לחה עם מעט סבון למשך תקופה ארוכה, כיום-יומיים אפילו, המים יחלחלו לאט אל תוך האבן וינטרלו את היין, לא תצטרכו לסבול ולשפשף את הכתם יותר מדי.

שתפו את הפוסט

מאמרים נוספים

מנעולן בקריית שמונה

  קריית שמונה היא עיר המאופיינת בבתי קרקע, גינות גדולות, אזורי טבע, שטחים פתוחים וכדומה. כל אלו יכולים להגביר את הפוטנציאל לפריצות וגניבות. שיפצתם את

סלון מטבח
עיצוב הבית
קודש ועיצוב משתלבים

האם המונח ספריות קודש אומר לכם משהו? אם אתם מחזיקים ספרי קודש בבית, סביר להניח שבשלב כזה או אחר ביקשתם לעצב את הבית שלכם עם