אירוח מושלם בגינת הבית

כל אחד מאתנו שיש ברשותו גינה קטנה בחצר הבית מייחל ומחכה לרגע בו יגיע הקיץ הרגע בו הוא יוכל לארח חברים ומכרים בגינת הבית, תחת כיפת השמים עם אוויר קריר וצונן, הרגע בו הוא יוכל לשבת באוויר הפתוח לאחר יום עבודה מפרך ולהקשיב לציוצי הציפורים ולרחש העלים הנשמעים מן העצים.
על כן, בכדי ליהנות מחוויית אירוח מושלמת ומזמינה בגינת הבית ישנו צורך מובהק בתכנון ועיצוב נכון ויעיל של גינת הבית ואף מומלץ להיעזר באנשי המקצוע הנכונים כאשר מדובר בתכנון והקמה של גינות בסדר גודל רחב, אשר לרשותם עומדים הידע, הניסיון והכלים הנכונים לשם תכנון ועיצוב גינות באופן המקצועי תוך ניצול מקסימלי של הגינה.
ראשית כל חשוב להבין, שתכנון גינה בראש ובראשונה מתבצע על פי סגנונכם וטעמכם האישי, בהתאם לתקציב העומד לרשותכם וכמו כן תכנון של גינה יעשה בהתאם לצרכיכם האישיים לאופי ולתדירות השימוש בגינה.

מהם השלבים בזמן תכנון והקמה של גינות ?

תכנון והקמה של גינה מתבצע במספר שלבים, כאשר בשלב הראשון יש להגדיר לעצמנו מה השטח שעליו תוקם הגינה, את  מיקומה של הגינה ביחס לבית ואף יש לאמוד על אופי ותנאי השטח.
כשלב שני עלינו להגדיר את המטרה שלשמה אנו מתכננים ומקימים את הגינה ואת הציפייה שלנו מהגינה ועל פי כך נתייחס ונתכנן את הגינה, שכן לגינה מטרות וייעודים רבים בניהם: גינת נוי, גינה בה נשתול צמחים ועצים יפים ומרהבים, גינה לגידול תבלינים, ירקות ועצי פרי ואף גינה אשר תשמש את דיירי הבית כמקום לישיבה ולביצוע פעולות ופעילויות בשעות הפנאי, כאשר לתכנון גינה למטרות הללו נדרשת מחשבה מרובה והתייחסות למספר שיקולים.
בשלב השלישי מוצגת התוכנית על גבי סקיצה בה מפורטת חלוקת הגינה, נקודות ההשקיה השונות, מיקומה של הצמחייה ועוד פרטים חשובים ואחרים.
השלב הסופי והאחרון הוא הקמת הגינה בפועל והפיכתה לגינה ממשית, גינה ירוקה שללא ספק תיצור אווירה שלווה ופסטורלית.

כל מה שצריך לגינה מושלמת ואידיאלית
מרביתם של בעלי הבתים הפרטיים משתמשים בגינה הביתית למטרות אירוח ולשימושים פרטיים כאלה ואחרים.
כל כן על מנת ליהנות מהגינה באופן המרבי ולהפיק ממנה את המקסימום יש לרהט ולאבזר אותה בפרטי ריהוט ובאביזרים משלימים כגון:
פינות ישיבה – עולם פינות הישיבה הולך ותופס תאוצה רבה עם השנים וניתן להבחין בחנויות רבות המציעות פינות ישיבה וריהוט גן משלים בעיצובים ובסגנונות יוקרתיים ומרשימים.
בזמן בחירת פינות ישיבה וריהוט גן חשוב לאמוד על טיב ואיכות החומרים וזאת לאור העובדה שהריהוט נמצא במקום פתוח ונתון לשינויי מזג האוויר הקיצוניים, לכן לטיב ואיכות החומרים חשיבות רבה והשפעה על עמידות המוצר והשימוש בו לטווח הארוך.
מחסן – רבים מהאנשים בוחרים למקם מחסן בשטח הגינה, מה שיאפר להם לאחסן דברים פחות שימושיים ונחוצים ובכך לפנות שטחי אחסון נוספים בבית.
גריל גז – השימוש בגריל גז נעשה פופולארי ומתבקש בקרב בעלי הבתים הפרטיים, שכן אודות ליכולת שלהם למקם גריל גז בגינת הבית מאפשר להם לאחר חברים ומכרים ולפנק אותם בארוחה דשנה, שכן האווירה הקיצית  והנעימה עם ריחות הברביקיו מובילים לכדי חווית אירוח מהנה ומזמינה.

אין ספק שכל מי שבבעלותו גינה פרטית בחצר הבית מודע לצורך הרב לשמר את הגינה, על מנת שזו תמשיך לשרת ולשמש אותם בצורה המושלמת והאיכותית ביותר, ותאפשר לנו ליהנות מחוויה ייחודית ומיוחדת.
הדבר בא לידי ביטוי בתחזוקה שוטפת של הגינה עצמה, שמירה על סביבה נקייה ומטופחת, הגנה ושמירה נכונה על האביזרים המשלימים ועל פינות הישיבה בה.

Comments are closed.